1. Kreu
 2. /
 3. ParaFarmaceutike
 4. /
 5. Eonlipid ®

Eonlipid ®

21.00
Suplement Kundër Kolesterolit dhe Triglicerideve.  Formule UNIKE!   30 tableta .
Përbërës inovativë , risi kombinimi. Rezultat ne 1 Muaj!

SKEDA Eonlipid

S’ka stok

Kategoria: ParaFarmaceutike
Përshkrimi

8 përbërës sinergjikë natyralë:

Hidroksirirosol, Maqui, Amla, Ubiquinol (reduktuar Coenzyme Q10), Berberine, Monacolin K, Astaxanthin, Acid folik.

Hidroksirirozoli vepron në metabolizmin e lipideve dhe ndihmon për një qarkullim normal të gjakut dhe rregullon presionin e gjakut.
Maqui (Aristotelia chilensis), boronice nga Patagonia (Kili), posedon fuqite te larte antioksidante.
Amla (Phyllantus Emblica) përbën bazën e terapisë ushqyese të mjekësisë Ayurvedic, në sajë të fuqisë së saj antioksiduese dhe ndihmon për metabolizmin e lipideve / karbohidrateve.
Berberina është një substancë natyrale e cila ndihmon në rregullimin e yndyrave në gjak.
Ubiquinol (ose Koenzima Q e ulur Q10, pra me fuqi më të mirë antioksiduese) siguron një mbrojtje të veçantë për funksionin e zemrës dhe muskujve.
Monacolin K , e nxjerrë nga orizi i kuq, kontribuon në metabolizmin e lipideve.
Antoxantin ndihmon kundër radikalëve të lirë.
Acidi folik kontribon në metabolizmin normal të homocisteinës, i cili është i dobishëm në rast të mungesës së folatit.

Eonlipid® indikohet:

 • Për uljen e nivelit te kolesterolit dhe treglicerideve.
 • Ul nivelin e sheqernave ne gjak.
 • Mbron zemren dhe trurin .
 • Mbron enet e gjakut nga arterioskleroza.
 • Permireson qarkullimin e gjakut.
 • Kundër stresit oksidativ dhe radikalëve të lirë.
 • Ndihmës në sëmundjet degjenerative kardiovaskulare dhe cerebrale.

Pa efekte anesore.

Merret pa receten e mjekut.

Vlerësime (0)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Produkte të Ngjashme

Menu